Udana Inauguracja Sezonu Seniorów: Krakus Swoszowice – Radziszowianka – 3:9

28.03.2015

IMG_0887IMG_0885IMG_0883IMG_0882IMG_0881IMG_0880IMG_0879IMG_0878IMG_0876IMG_0887IMG_0883IMG_0882IMG_0881IMG_0880IMG_0879Seniorzy Radziszowianki bardzo udanie rozpoczęli sezon wiosenny. W sobotnie popołudnie rozegrali swoje pierwsze spotkanie na stadionie Nadwislana Krakow z drużyną Krakusa Swoszowice. Juz po 15 minutach pierwszej połowy, druzyna Roberta Włodarza prowadziła 0:2, po bramkach Marcina Bierówki oraz nowo pozyskanego zawodnika Skawinki – Pawła Bodziocha. Dwubramkowe prowadzenie nieco uśpiło zawodników Radziszowianki i po stałym fragmencie gry – juz w 18 minucie – gospodarze strzelili bramkę kontaktowa. Po utracie bramki, gra zaczęła być nerwowa z obu stron. Radziszowianka chciała jak najszybciej podwyższyc wynik a zawodnicy Krakusa pójść za ciosem. W 27 minucie spotkania, po dośrodkowaniu Łukasz Krupnik, ładnym uderzeniem głowa podwyższył wynik spotkania na 1:3. Wydawało się, że po tej bramce Radziszowianka zacznie grać spokojnie i w odpowiedniem momencie wyprowadzić kolejny udany kontratak. Jednak w 35 minucie, po przypadkowej ręce w polu karnym sędzia podyktował rzut karny dla drużyny Krakusa – 2:3…

Takim też wynikiem zakonczyła sie I połowa spotkania.

W drugiej połowie mocne otwarcie gospodarzy, po składnej akcji juz w 48 minucie spotkania padła wyrównujaca bramka. Mecz od tego momentu stał sie bardzo wyrównany i każda z drużyn szukała sznasy na objęcie prowadzenia. Od 60 minut – kiedy plasowanym strzałem, po ładnej wymianie podań w środku pola pomiedzy Małysą, Kolasa i Łachmanę – wyprowadził na prowadzenie Radziszowiankę Bodzioch. Kilka minut później, Marcin Bierówka wyszedł sam na sam z bramkarzem Krakusa i wyszedł z niego zycięsko:-) 2:4 dla Radziszowianki!!!

Od tej pory grała juz tylko jedna drużyna – Radziszowianka – która dominowała nie tylko w obronie, środku pola ale równiez była bardzo skuteczna.

W 78 i 83 minucie kolejne bramki zdobył Paweł Bodzioch, który w debiucie w barwach Radziszowianki zdobył 5 bramek!!!

W 88 minucie wynik spotkania na 3:9 ustali Paweł Paciorek, który wykończył kolejną składną akcję drużyny.

KRAKUS SWOSZOWICE – RADZISZOWIANKA – 3:9 – bramki: Bierówka x 2, Krupnik x 1, Bodzioch x 5, Paciorek x 1.

Gratulacje dla zawodników i trenera!!! Z optymizmem patrzymy na kolejne spotkania.

Następny mecz juz w Wielką Sobote na stadionie Radziszowianki z druzyna Strażaka Rączna – poczatek o godzinie 12.00.